68. ročník legendárního závodu Jihlavská 15 proběhl v neděli 30. 1. 2022.

Vzhledem k mimořádným povětrnostním podmínkám proběhl závod pouze pro muže, ženy, juniorské a veteránské kategorie. Z důvodu bezpečnosti byl závod zrušen pro všechny dětské a dorostenecké kategorie.

Startovné v žákovských a dorosteneckých kategoriích budeme vracet.

Výsledky závodu jsou dostupné zde.

Závod je zařazen v Českomoravském poháru na lyžích.

Startovní listina je zde.

Aktuality

30. 1. 2022 16:00 Počasí nám připravilo jednu komplikaci za druhou. Po rozhodnutí závod uskutečnit v náhradní lokalitě Čeřínek/Nový Hojkov následovala řada organizačních změn, náročná logistika přesunu vybavení a budování provizorního zázemí. Noční a nedělní vichřice pak znamenala složité rozhodování - z hlediska bezpečnosti i podmínek pro regulérní závodění jsme ráno učinili nelehké rozhodnutí a závod zrušili pro všechny žákovské a dorostenecké kategorie.

Závod pro "dospělé" kategorie proběhl dle původního plánu na 3 kilometrovém okruhu, který byl po večerní úpravě rolbou, nočním dešti a raním mrazíku na řadě míst zledovatělý (a několik problémových partií bylo třeba doplnit sněhem). Všechny kategorie odstartovaly hromadně v jedné startovní vlně.

Vítězství a putovní pohár na mužské distanci 15 km vybojoval Milan Venhoda před Markem Doležalem a Josefem Vítů.

Vítězství a putovní pohár na ženské distanci 9 km vybojovala Romana Vlčková před Michaelou Matoušovou a Hanou Polednovou.

V juniorech se s tratí a větrem popral Matěj Venhoda.

Děkujeme všem statečným, kteří dorazili.

Kompletní výsledky závodu jsou dostupné zde.

Startovné v žákovských a dorosteneckých kategoriích budeme vracet.

30. 1. 2022 07:00 Vzhledem k mimořádným povětrnostním podmínkám proběhne závod Jihlavská 15 pouze pro muže, ženy, juniorské a veteránské kategorie. Závod je zrušen pro všechny dětské a dorostenecké kategorie. Konec prezentace je posunut do 10:30.

29.1. 2022 20:00 Předběžná startovní listina a časy startovních vln jsou ke stažení zde.

29.1. 2022 18:00 Přehled přihlášených je z nahlédnutí zde (zatím bez závodníků SK NMNM). Aktuálně pracujeme na rozpisu startů.

28.1 2022 23:00 Aktualizovali jsme pokyny a doplnili mapy závodních tratí. Vizte níže.

28.1. 2022 14:00 Prodloužili jsme termín pro přihlašování do soboty 29. 1. 2022 do 12:00. Dnes jsme kontrolovali a dolaďovali vedení závodních tratí, vyhrnutá parkoviště a další náležitosti. Dnes večer vydáme aktualizované pokyny včetně plánku tratí a příjezdových informací.

27.1. 2022 Závod zcela jistě přesuneme do záložního prostoru v 700 m n.m. do lokality Čeřínek s centrem v obci Nový Hojkov. Tratě zde máme sjízdné souvisle od 11. ledna, o minulém víkendu připadlo v jižní části Vysočiny relativně velké množství sněhu, tento týden prostor ani nějak významně nezasáhla obleva, zítra ještě očekáváme další drobné snažení. Máme objednanou časomíru na čipy, objednané mobilní toalety a pokud nebude velký vítr tak i velký stan s výhřevem, vyhrnuté parkoviště a aktuálně již s rolbou chystáme závodní trať. Abychom rozptýlili případné pochybnosti o dostatku či nedostatku sněhu v naší lokalitě, zde je fotografie z prostoru závodu.

26.1. 2022 S ohledem na sněhové podmínky i výhled počasí aktuálně pracujeme na realizaci závodu v tradiční lyžařské lokalitě Čeřínek (Nový Hojkov).

25.1. 2022 Zveřejněny aktuální propozice (vizte níže)

JI15 2022 - propozice